
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.4 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Temperature Coefficient | 20 ppm/°C |
| Packaging | Ammo Pack |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 100 mA |
| Output Voltage | 36 V |
| Output Type | Adjustable |
| Max Output Current | 100 mA |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Reference Type | Shunt |
| Cathode Current | 1 mA |
| Min Output Voltage | 2.5 V |
| Max Output Voltage | 36 V |
| Initial Accuracy | 0.4 % |
| Shunt Current | 100 mA |
Stock: 797
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13094
Ext.Price$0.13094
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13094 | $0.13094 |
| 10 | $0.06547 | $0.65470 |
| 50 | $0.05867 | $2.93350 |
| 100 | $0.05257 | $5.25700 |
| 500 | $0.04843 | $24.21500 |
| 1000 | $0.04462 | $44.62000 |
| 3000 | $0.04111 | $123.33000 |
| 5000 | $0.03787 | $189.35000 |
| 10000 | $0.03489 | $348.90000 |
